Зеленський звернувся до людей і пояснив своє рішення, що сталося

Зеленський розповів, чим викликані санкції щодо нардепа і телеканалів

Український президент Володимир Зеленський затвердив прийняте РНБО рішення від 2 лютого поточного року про блокування деяких українських телеканалів - ZIK, 112 і NewsOne. Після цього рішення глава держави вирішив прокоментувати його, опублікувавши офіційне звернення на своєму telegram-каналі.Зеленський підкреслив, що рішення, прийняте ним, є юридично вмотивованим і санкції, які ввели в відношенні як фізичних, так і юридичних осіб, мають під собою об'єктивні підстави. Глава держави також висловив слова подяки членам РНБО за швидку реакцію і відповідальність.

Крім того гарант подякував громадянське суспільство за розуміння і підтримку рішення РНБО і зазначив, що реакція на відверту пропаганду повинна бути жорсткою. На завершення Зеленський написав, що абсолютно всі загрози українській нацбезпеки в результаті отримають законний і адекватну відповідь.


Введені санкції триватимуть п'ять років. Відносно фізичних осіб діють такі обмеження, як заборона на виведення грошових коштів за межі нашої країни, заморозка активів, обмеження в області торговельних операцій і перевезень, а також польотів по території нашої країни. Крім цього запроваджено зупинення виконання зобов'язань - фінансових і економічних, заборона на передачу прав на інтелектуальну власність, технології та ін.Що стосується санкцій щодо телеканалів, то їм також заблокували активи і заборонили виводити капітал за межі нашої країни. Крім того вони більш не можуть користуватися радіочастотними ресурсами держави, а також надавати послуги з розповсюдження передач тощо.